0533 764 29 30
Sosyal Medya Hesaplarımız

Malatya Su Kaçak Tespiti

2 kez görüntülendi
Malatya Su Kaçak Tespiti

Malatya Su Kaçak Tespiti

Su kaçağı tespiti önemli ve ustalıkla yapılması gereken bir işlemdir aksi halde konutunuza veya iş yerinize faydadan çok zarar ve masraf açar. Su kaçağı tespitin de en önemli konu arızayı noktasal ve kesin olarak tespit etmektir. Arıza bu şekilde tespit edilmeyip deneme yanılma yolu ile bulunmaya çalışılırsa sağlam zemin kalmaz ve buda iş yükü, zaman kaybı ve en önemlisi masrafın artmasına neden olur. Firmamız tüm bu sorunları dikkate alarak son 5 yıl içerisinde kanalizasyon arıza işleri yanında su kaçak arızalarına da el atmıştır. Profesyonel kadromuz ve teknolojik ekipmanlarımız ile konutunuzda ki veya iş yerinizde ki görülmeyen, tespit edilemeyen su kaçak larını noktasal olarak tespit edip yerinde müdahale ile sorununuzu en kısa sürede çözüyoruz.
SU 'DAN SEBEPLER CANINIZI SIKMASIN !
Bizi arayın su kaçağını noktasal olarak tespit edelim.

0422 324 84 94 & 0533 764 29 30

Su kaçağı nasıl tespit edilir?

Su sesi ve su sayacı nasıl önemli bir göstergedir? Tüm musluk ve bataryalar kapalıyken döşeme ve duvarların arkasından gelen su sesi, su kaçağının önemli bir belirtisidir. Her şey kapalıyken, bir yerden şıp şıp damlayan bir su sesi duyuyorsanız, bulunduğunuz yerde su kaçağı var demektir.

Evde su kaçağı nasıl tespit edilir?

Kameralı Görüntüleme Cihazı İle Evde Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir? Akustik dinleme cihazı ile sadece temiz su tesisatlarında olan su kaçakları tespit edilir. Pimaş borularında da su kaçağı meydana gelmektedir. Pimaş borusu çatlayabilir veya ek yerlerinden su kaçırabilir.

Borularda su kaçağı nasıl tespit edilir?

Temiz su tesisatında tespit edilen bir su kaçağı için de tesisat borularına basınçlı su verilir ve elektronik akustik dinleme cihazları ile dinlenir. Normalde suyun sesi farklıdır ama kaçak olan bölgelerde daha farklılaştığından kolayca anlaşılır. Ve bulunan kaçak bölgesine işlem uygulanır.
Su da kaçak olduğu nasıl anlaşılır?
Sayacın üzerinde yazılı rakamları aldıktan sonra, sabah sayacınızı tekrar okuyun eğer aldığınız rakamlar arasında fark varsa temiz su tesisatınız da kaçak var demektir. Klozetinizi mutlaka kontrol edin çünkü umursamayacağınız ufak sızıntılar dahi aşağı kata gidebilir.

Kombi tesisatında kaçak nasıl anlaşılır?

Su Basıncı 1,5-2 Bar Arasında Olmalıdır. Kombi tesisatında kaçak var ise kombinin su basıncı sürekli düşer. Normal bir tesisata sahip kombinin basıncı sabit 1,5-2 bar arasındadır. Bu basıncın değişmesi kombi tesisatında kaçak olduğu anlamına gelir.

Dairede su kaçağı nasıl bulunur?

Bunun için ilk yapmanız gereken, dairenin ana vanasını kapatmak olmalıdır. Su sayacının üstündeki endeksi not ediniz. Ertesi gün tekrar endeksi kontrol ediniz. Eğer arada fark bulunuyorsa, su kaçağının olduğu kesinleşir ve bu su kaçağının temiz su tesisatından olduğunu anlarsınız.

Su kaçağı tespit cihazı nasıl çalışır?

1.Ultrasonik seslere duyarlı su kaçağı tespit cihazı: Çalışma prensibi olarak, ses dalgalarındaki değişimi tespit eder. Steteskop gibi hassas ses algılayıcısının algıladığı sesleri, elektronik ortama aktarıp analiz eder ve su kaçağının bulunduğu yeri nokta atışı bir şekilde gösterir.

Su sızıntısı neden olur?

Su kaçağı neden olur? Eskimiş musluklar, içi pas tutmuş eski borular, hatalı yapılar su kaçağına sebebiyet veren unsurların başında gelir. Dairenizde ya da binanızda su tesisatı geçen her yerde su kaçakları ile karşılaşma riskiniz vardır.

Alt kata su sızması neden olur?

Alt Kata Neden Su Sızar? Üst katın tesisat sisteminde oluşan su kaçaklarından dolayı betonlarda bulunan kılcal çatlaklardan alt kata su sızabilir. Banyo ya da fayans aralarında bulunan derz dolgusunun yetersiz olması veya kullanılan kimyasal ilaçlar sonucu derz dolgusunun tahrip olmasından kaynaklı olabilir.

Banyoda su kaçağı nasıl tespit edilir?

Temiz su tesisatında tespit edilen bir su kaçağı için de tesisat borularına basınçlı su verilir ve elektronik akustik dinleme cihazları ile dinlenir. Normalde suyun sesi farklıdır ama kaçak olan bölgelerde daha farklılaştığından kolayca anlaşılır. Ve bulunan kaçak bölgesine işlem uygulanır.
Su Kaçağı Belirtileri
 1. Fayans derz boşluklarında sararma.
 2. Duvarlarda kabarma.
 3. Musluklar kapalı iken su saatinin dönmesi.
 4. Eve yüksek gelen fatura.
 5. Kombi ateşleme yaparak suyu ısıtması
 6. Kombi su bar göstergesinin sürekli düşmesi.

Tavandan su akması nasıl önlenir?

Terastan su sızmasını önlemenin yolu; teras zeminine yalıtım yapılmasıdır. Yalıtım yapıldıktan sonra zemin kaplaması yapılabilir. Ancak yalıtım yapılmadan zemin kaplaması yapılması pek sağlıklı olmayabilir. Çünkü terasın zemini yağmur, kar, buz vb. doğa olaylarına maruz kalır.

Betondan Su Sızması Nasıl Önlenir?

 1. Öncelikle su damlayan kısımlardaki çatlağa bir kaç açı ile delikler delinir.
 2. Bu delikler çatlağı tutturabilmek için bir kaç farklı noktadan delinir ve deliklere çakılan minik kanallara su basılarak çatlağa girebilmiş mi diye bakılır.
 3. Eğer çakılan boru çatlağa denk gelmişse, ilaç basılır.

Duvardaki su kaçağı Nasıl bulunur

Tesisatta su kaçağı Nasıl anlaşılır

Cihaz olmadan su kaçağı tespiti

Kameralı su kaçağı tespiti

Kameralı su kaçak tespit Fiyatları

Su kaçağı bulma

Kırmadan su kaçağı Tespiti

Duvar içi su sızıntısı

Yerden ısıtma su kaçağı nasıl anlaşılır?

Su Kaçağı Belirtileri
 1. Fayans derz boşluklarında sararma.
 2. Duvarlarda kabarma.
 3. Musluklar kapalı iken su saatinin dönmesi.
 4. Eve yüksek gelen fatura.
 5. Kombi ateşleme yaparak suyu ısıtması
 6. Kombi su bar göstergesinin sürekli düşmesi.

Banyo neden su sızdırır?

Pimaş borularında meydana gelen bir tahrip sonucu, pimaş hattı kullanıldıkça tahrip olan kısımdan su sızması, alt katın tavanından su sızmasına sebep olur. Bir diğer neden, pimaş hattındaki boruların ek yerlerinde bulunan contanın özelliğini yitirmesi sonucu su sızdırması.

Su kaçağı tespiti ne kadar?

Su kaçağı tespit fiyatları ise kaçağın durumuna göre 200 TL ile 350 TL arasında değişmektedir. Su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında yerini alan firmamız her zaman müşterilere en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bunun için de her zaman en son teknolojiyi kullanmaktadır

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM

 1. Malatya dedi ki:

  Çilesiz mahallesinde ki yeni dairemizin su kaçağını bulamayan 3 ayrı tesisatçıdan sonra, erkan iş kanalizasyon – malatya tesisat ile iletişim kurduk. 30 dk içerisinde dairemize gelerek su kaçağını buldular ve görüntülü bir şekilde bize sundular.
  Malatya Tesisat erkan iş ” e teşekkür ederiz.

 2. Ali mert dedi ki:

  Akcadağa kadar gelip eski su borularımızı ve tesisatımızı yenileyen malatya tesisata çok teşekkür ederim

 3. Akif pekcan dedi ki:

  Malatya da bu kadar pröfesyönel firma olduğunu bilmiyordum ellerindeki cihazlar sayesinde su kaçağı tespitini hata payı olmadan buldular fayansları kırmadan çıkarmaları benim için çok önemliydi aynı fayanstan bulamazdım cok cok teşekür ederim. Erkan iş tesisat

 4. mehmet dedi ki:

  gercekten bu cihazlar su kaçağının yerini tam olarak tespit ediyormu tespit işinin maliyeti nekadar birde su kaçağı tespit edildikten sonra tamir yapıyormusunuz

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Tesisat Sorunlarınız İçin Arayınız