0422 324 84 94 - 0533 764 29 30
Sosyal Medya Hesaplarımız

Musluk Borunun İçinde Kırıldı

17 kez görüntülendi
Musluk Borunun İçinde Kırıldı

Evinizde başınıza gelebilecek tesisat sorunların başına musluk kırılması gelmektedir. Eğer gece belli bir saatte olmuşsa Tesisatçı da bulamadıysanız bir demir testere ağzının pense yardımı ile uç kısmından 5 cm kadar bir tarafını kırın bunun sebebi duvar içerisinde kırılan musluğun parçasını kesmek için kullanmamız gerekli, saat 6 yönüne ve 12 yönüne altlı üstlü kesmeniz gerekmelidir, keserken dikkat edilmeniz gereken husus sadece duvar içerindeki bağlantı dişlisinin dişlerine gelene kadar kesilmesi gerekir,fazla kesilirse dişlere zarar verir bu kesim altlı üstlü bir yiv açmanız gereklidir takriben altlı üstlü 1’er milim kesilmesi gerekir kesildikten sonra tornavida yardımıyla musluğun parçası 2 parça halinde çıkacaktır fazla kesilmesi halinde musluğun duvardaki takılan parçasına zarar verir buda duvarın kırılmasına sebep olur.

Kırılan musluğun içerde kalan dişlerinin olduğu yere, çapı kurtaracak keskiyi sıkıştıracaksınız,
Sıkışan keskiyi diş açma yönünde, boru anahtarı vb. yardımcı elemanlarla çevirerek çıkaracaksınız.
Eğer bu şekilde çıkaramıyorsanız içeride kalan dişleri kırmanız gerekiyor, kırarken tesisat bağlantısının yapıldığı iç dişli dirsek veya nipel e zarar vermemeniz lazım. Biraz ince işçilik yapıp uğraşıp keski ile içeride kalan dişleri kırarak çıkarabilirsiniz.

MALATYA TESİSAT – 0422 324 84 94 & 0533 764 29 30

Musluk kırıldı, taharet musluğu içinde kırıldı, muslukçu, kırık musluk nasıl sökülür, kırılan dişin kökü nasıl çıkarılır, sıkışan musluk nasıl sökülür, taharet musluğu kırıldı, kırılan vida nasıl çıkarılır, kırılan musluk kökü nasıl çıkarılır, aç kapa musluk tamiri, musluk değiştirirken kırıldı, banyo bataryası göbek tamiri nasıl yapılır. Dibinden kırılan musluk.

MALATYA KANALİZASYON AÇMA - 0422 324 84 94 & 0533 764 29 30

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

 1. Malatya Site Yönetim dedi ki:

  Musluk kırılması ve tesisat ile ilgili bilgiler verdiğiniz web siteniz çok güzel olmuş. Malatya Kanalizasyon Erkan İş ‘e çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederiz.

  1. Profesyonel site ve bina yönetimi olan kurumların bizi tercih etmesindeki sebep kanalizasyon arızalarına ve su kaçaklarına güvenilir ve garantili cihazlarımızla anında müdahale etmemizdir. Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Batman, Sivas, Bursa, İzmir müşterilerimize tesisat problemlerinde bize güvendikleri için firmamız adına biz teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla ; Malatya Su Kaçak Bulma ve Kanalizasyon Tıkanıklık Açma – Erkan İş Kanalizasyon

 2. Mustafa yönet dedi ki:

  Allah razı olsun. Dün akşam değiştirdiğim musluğu fazla sıkmışım. O da göbekten çatlamış. Gece uyandığımda yenileyeyim derken göbekten kırılıp içinde kaldı. Sizin kesme taktiğiyle söktüm. Gece gece usta bulamazdım. Allah razı olsun

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Tesisat Sorunlarınız İçin Arayınız