0422 324 84 94 - 0533 764 29 30
Sosyal Medya Hesaplarımız

Malatya Kameralı Su Kaçağı Tespiti

118 kez görüntülendi
Malatya Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Kaçak Su Tespiti

Kameralı sistemler desteği ile su kaçakları tamir servisimiz kusursuz bir biçimde çalışmaktadır. Yerini tespit ettiğimiz sızıntının tamiratını en kısa zaman içerisinde gidermekteyiz. Malatya’da istediğiniz yere servisimizi talep edin su kaçağını tamir edelim. Kadromuz profesyonel su tesisat ustalarından oluşmaktadır. Servis için randevu aldığınız gün ve saat sözümüzde kesinlikle duruyoruz.

Gelişimlerin ve değişimlerin yaşandığı şu günlerde teknoloji maksimum seviyede değişim ve gelişim göstermekte. Teknolojik gelişimlerin sonucunda insan gücüne bağlı olan zorunluluklar da yok oluyor. Pek çok tesisatçının bulamadığı su kaçaklarını artık bir cihaz sayesinde insan gücüne gerek duymadan tamir edilebiliyor. Su kaçaklarını tespit etmek için kullandığımız makinalar teknolojinin bize sunduğu en son sistemle donatılmış makinalardır.

Su kaçakları tamir servisi ile iletişime geçerek borularınızda olan kaçakları tespit ettirebilirsiniz.  Mutfak ve banyolarda su tesisatının herhangi bir hattından akan sular, borular vasıtasıyla kanallara boşalırken meydana gelebilecek çatlaklardan su sızmaya başlayabilir. Sızan bu sular su kaçağı olarak isimlendirilir.

Yeni yapı veya eski yapı olsun zamanla tıkanan borular, çatlamaya, patlamaya başlayabilir. Su kaçağı bazen belirti göstermemektedir. Fakat zamanla meydana gelen bazı belirtiler neticesinde su kaçağı olduğunu anlayabilirsiniz. Temiz su yanında pis su tesisatı için kullanılan borularda kaçaklar meydana gelebilir. Kırmadan su kaçağı tespiti ile tesisat boruların da yenileme yapabilirsiniz. 

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

  • Su kaçağının olduğu alanda nem, küflenme, rutubet meydana gelir.
  • Fayans araları şişip, duvar kısımlarında dökülme ve kabarmalar oluşur.
  • Su kaçağının bulunduğu duvarlarda sararmalar gözlemlenir.
  • Tavanda su damlaları ve duvarlarda terlemeler ortaya çıkar.

Su kaçağı tespiti yapılırken pek çok teknolojik alet kullanımı yapılmaktadır. Daha önceleri kırıp dökülerek uygulanan su kaçakları tespiti, günümüzde modern makineler ile çok daha rahat ve pratik biçimde gerçekleştirilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti Hangi Cihazlarla Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespitinde ilk olarak hangi borularda kaçak olduğunun bulunması gerekir. Temiz su borularında meydana gelmiş bir kaçak varsa bunun için akustik dinleme aleti ile su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Su kaçağında meydana gelen nem, küflenme ve rutubet hallerinde ise nem ölçe cihazları ile su kaçağı tespiti yapılmaktadır.

Su kaçağı tespitinde bir diğer metot ise termal kamera ile su kaçağı tespitidir. Sıcak su tesisatında meydana gelen herhangi bir su kaçağında termal aletler sayesinde herhangi bir tadilata ihtiyaç duyulmadan su kaçağı tespitleri kolay biçimde yapılabilmektedir. Modern makinalar ve robotik aletler ile sorun çıkarmış yer rahatlıkla bulunarak su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Su kaçakları tespitinde kullanılacak boyalı su metotu ve gaz izleme yöntemi ile de kırıp dökmeden su kaçağı tespiti yapılabilir.

Yaşam alanlarınızda çıkabilecek herhangi bir su sızıntısında yapmanız gereken ilk şey kırmadan su kaçağı tespiti yapan firma ile iletişime geçmektir. Teknolojik makinalarımız sayesinde borularınızda oluşabilecek su kaçağını nokta atışı ile tespit ederek tamir ve onarımını yapmaktayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Tesisat Sorunlarınız İçin Arayınız