0422 324 84 94 - 0533 764 29 30
Sosyal Medya Hesaplarımız

Aç Kapa Musluk Tamiri

5 kez görüntülendi
Aç Kapa Musluk Tamiri

Aç Kapa Musluk Tamiri

Musluk Tamiri Aç kapa bataryalarda sıklıkla rastlanan arızalardan biri olan batarya kartuş arızalarının tamiratı açma kapama kolunun üzerinde bulunan alien anahtar yardımıyla alien vida sökülür sonrasında açma kapama kolunu yukarıya doğru paralel bir şekilde yavaşça yukarıya doğru çekerek çıkarılır sonrasında kartuşun üzerinde bulunan somuna uygun ağzı açık anahtar veya kurbağacık anahtarıyla somunu söktükten sonra kartuş bulunduğu yerden çıkarılır yerine bataryanın markasına göre uygun kartuşlar servisinden yada tüketicisinden uygun olanı ile Değişimi yapıldıktan  sonra sıralama değişmeden tekrar toplaması yapılır.

Uygun kartuş yerine takılır,kartuş somunu dikkatli bir şekilde fazla zorlanmayacak şekilde sıkılır,açma kapama kolu tekrardan yerine takılır ve kolun üzerinde bulunan alien anahtarı fazla zorlanmadan takıldıktan sonra halk arasında mix batarya aç kapa batarya musluk tamir yapılmış olur. Kapanmayan musluk tamiri, damlayan musluk tamiri, aç kapa musluk kartuşu tamiri, aç kapa musluk su damlatıyor. Evinizde başınıza gelebilecek tesisat sorunların başına musluk kırılması gelmektedir. Eğer gece belli bir saatte olmuşsa Tesisatçı da bulamadıysanız bir demir testere ağzının pense yardımı ile uç kısmından 5 cm kadar bir tarafını kırın bunun sebebi duvar içerisinde kırılan musluğun parçasını kesmek için kullanmamız gerekli.

musluk tamiri

 

Saat 6 yönüne ve 12 yönüne altlı üstlü kesmeniz gerekmelidir, keserken dikkat edilmeniz gereken husus sadece duvar içerindeki bağlantı dişlisinin dişlerine gelene kadar kesilmesi gerekir,fazla kesilirse dişlere zarar verir bu kesim altlı üstlü bir yiv açmanız gereklidir.Takriben altlı üstlü 1’er milim kesilmesi gerekir kesildikten sonra tornavida yardımıyla musluğun parçası 2 parça halinde çıkacaktır fazla kesilmesi halinde musluğun duvardaki takılan parçasına zarar verir buda duvarın kırılmasına sebep olur.Kırılan musluğun içerde kalan dişlerinin olduğu yere, çapı kurtaracak keskiyi sıkıştıracaksınız,Sıkışan keskiyi diş açma yönünde, boru anahtarı vb. yardımcı elemanlarla çevirerek çıkaracaksınız.

Eğer bu şekilde çıkaramıyorsanız içeride kalan dişleri kırmanız gerekiyor, kırarken tesisat bağlantısının yapıldığı iç dişli dirsek veya nipel e zarar vermemeniz lazım. Biraz ince işçilik yapıp uğraşıp keski ile içeride kalan dişleri kırarak çıkarabilirsiniz.Musluk kırıldı, taharet musluğu içinde kırıldı, muslukçu, kırık musluk nasıl sökülür, kırılan dişin kökü nasıl çıkarılır, sıkışan musluk nasıl sökülür, taharet musluğu kırıldı, kırılan vida nasıl çıkarılır, kırılan musluk kökü nasıl çıkarılır, aç kapa musluk tamiri, musluk değiştirirken kırıldı, banyo bataryası göbek tamiri nasıl yapılır. Dibinden kırılan musluk.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Tesisat Sorunlarınız İçin Arayınız