0422 324 84 94 - 0533 764 29 30
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanan Mutfak Giderleri Nasıl Açılır ?

683 kez görüntülendi
Tıkanan Mutfak Giderleri Nasıl Açılır ?

Malatya Mutfak gideri açma

Evlerde, otel ve restoranlarda en sık kullanılan bölüm mutfaktır, dolayısıyla tıkanıklık sorunu en fazla mutfakta görülür. Boru tıkandığında lavabo kullanılamaz hale gelir ve işlerin aksamasına neden olur. Lavabolar tıkandığında akla gelen tıkanıklık açma teknikleri çoğu zaman başarılı bir işlem gibi gözükse de aslında geçici çözümlerden ibaret olduğunu unutmamak gerekir.

Mutfak giderinde meydana gelen zorlu tıkanmalar için kameralı cihazla lavabo tıkanıklığı açan firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Mutfak giderlerinin tıkanmasına neden olan birçok etken vardır ancak tıkanıklığın oluşmasındaki en büyük etken lavaboya dökülen yemek parçaları olmaktadır.

Lavabo Neden Tıkanır?

 • Yemek kalıntılarının lavaboya dökülmesi,
 • Yemek yağlarının lavaboya dökülmesi,
 • Lavaboya dökülen zeytin çekirdeği,
 • Çay artığının lavaboya dökülmesi,
 • Şebeke suyunun kireçli ve sert kıvamda akması,
 • Şekerli ve boya katkılı içeceklerin lavaboya dökülmesi,
 • Boruların içine kaçan inşaat kalıntıları borularda su akışını engeller,

Not: Bina yapılırken, boruların yanlış bağlanması yani boruların tamamen düz ve eğimsiz bağlanması mutfak giderlerinde tıkanmalara yol açacaktır.

Mutfak Lavabosu Kimyasalla Açılır Mı?

Markası belli olmayan ucuz lavabo açıcı kimyasalları, mutfak borularının delinmesine sebep olabilir. Lavabo tıkanıklığı gidermek için yapılan amatör müdahaleler mutfak giderlerinin geçici olarak açılmasına veya etrafa pis kokuların yayılmasına neden olur.

Mutfak lavabosunda lavabo açıcı kulanımı

Lavabo Açıcı

Mutfak lavabosu lavabo açıcıyla açılır mı

Lavabo Açıcı Kimyasal

Mutfak Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

 • Lavaboya dökülen suyun yavaş gittiği durumlarda lavabo pompası kullanarak suya basınç sağlayabilir ve böylelikle boruda yapışan kalıntılar tahliye edilir.
 • Mutfak lavabosunda düzenli olarak süzgeç kullanmak faydalıdır çünkü yiyecek kalıntılarının mutfak lavabosuna kaçmasını engelleyecektir.
 • Mutfak borularının doğru yerleştirildiğinden emin olmak oldukça önemlidir. Sık aralıklar ile bağlanan T borular, lavaboların çok sık aralıklar ile tıkanmasına sebep olur.
 • Kızartmalardan kalan yağların ve aşırı yağlı suların, lavabolara dökülmemesi tavsiye edilir. Mecburi olarak dökülmesi gerektiğinde ise lavaboya hemen kaynar su dökmek, borulara yapışan yağların eriyip akmasını sağlayacaktır.
 • Marketlerde özel olarak satılan kaliteli lavabo açıcılardan, 1-2 ay ara ile alarak kullanmak faydalı olur. Böylece yemek kalıntılarının aşırı birikmeden temizlenmesi mümkündür.
 • Aşırı kireçli suyu olan bölgelerde bina girişine kireç önleyici aparatlar yerleştirilmelidir. Böylece suların daha yumuşak bir hâl alması, evin su ile temas eden her bölgesinde, kireç oluşmasının engellenmesi mümkündür.
lavabo açma pompası kullanarak gider açmaklozet açma pompası kullanarak gider açmasivri alet ile gider açma

Lavabo tıkanıklığını açamıyorsanız firmamızla iletişime geçin!

 Lavabo tıkanıklığını açmak için deneyebileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Tıkanan mutfak lavabolarını profesyonel olarak açan Malatya Tesisat yılların deneyimi ile ev ve iş yerlerinde yer alan tüm tıkalı boruları, son teknoloji aletler ile maksimum 30 dakika içerisinde açmaktadır. Lavabo tıkanıklığı açma işlemi sonrasında kameralı sistem sayesinde, borunun hangi bölümünde tıkanıklık olduğu ustalarımız tarafından size gösterilir.

Robotla tıkalı gider açtırmanın avantajları

 • Kırmadan gider açmayı sağlar
 • Pimaş boruya hiçbir şekilde zarar vermez,
 • Hızlı ve pratik olduğundan zamanın boşa gitmesini engeller,
 • Gider tamiri, fayans tamiri gibi işler için para vermenize gerek kalmaz,
 • Giderinizdeki tüm tıkanmaların tespit edilmesini ve olası durumlar için önlem alınmasını sağlar,

Malatya’da mutfak gideri açmada hizmet veren firmamızın ilk hedefi; bize güvenen müşterilerimizin işini kısa sürede çözüme ulaştırmak ve kolaylaştırmaktır. Firmamızı aradığınız takdirde, sizin uygun olduğunuz bir zaman içerisinde geliyor ev veya iş yerinizi karıştırıp kirletmeden sadece 30 dakika içinde tıkalı boruları açıyoruz.

TIKALI LAVABO AÇMA

Son zamanlarda mutfak giderlerinin tıkanmasının insanlara büyük sorunlar yarattığı görülmektedir. Mutfak giderinde kullanılan pisliklerini yağların bir yerde birikmesi sonucu giderin tıkanmasına neden olmaktadır. Bunu çeşitli yollarla açmayı deneyen tüketicilerin bazen lavabo açıcılarla bazen de kendi imkânlarıyla kullandıkları telve yaylarla açmayı denemiş olmaktadır. Kimisi başarınızı sonuç elde edip kimisi de başarısız olmaktadır. Bu yöntemler geçici olmakla birlikte sorunu ortadan kaldırmamaktadır.

En iyi yöntem firmamız yurt dışından getirdiği cihazlarla tıkalı olan boruyu zahmetsiz bir şekilde açıp içini temizleyerek borunun ilk günkü halini almasına neden olmaktır. Bu nedenle borunun kolay  tıkanmasına ve akıcı olarak kullanılmasına suyun yavaş gitmemesine ve koku yapmamasına olanak sağlamaktadır. Kullandığımız yöntem normal tesisatçılardan  farklı olarak  kırıp dökmeden direk olaya müdahale edip 30 dakika içerisinde temiz bir şekilde bu sorunu ortadan kaldırmaktır.

MUTFAK GİDERİ AÇMA YOLLARI

Evde tıkalı mutfak gideri açma yöntemleri ; sirke ile lavabo açma, spiral tel ile lavabo açma, asitle lavabo açma, lavanta ile Tıkalı gider açma gibi pek çok yöntem bulunmaktadır. Oysa ki bu yöntemler geçici olup sizi bu dertten kurtaramaz. Sizi daha çok maliyete sokup bütçenize ve cebinize zarar verir. Oysa ki uzman bir tesisatçı dan yardım alıp bu sorunu ortadan kaldırmakla birlikte bu sorunu bir daha yaşamamak sizler açısından daha iyi olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Tesisat Sorunlarınız İçin Arayınız