0422 324 84 94 - 0533 764 29 30
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçağı Tespitinde Kameralı Sistem

226 kez görüntülendi
Su Kaçağı Tespitinde Kameralı Sistem

Görüntülü su kaçağı tespit Cihazı

Su kaçağı tespiti Termal kamera ile hasarların gözle görülmeyen noktaları görmeye hasarların sebeplerini nem, küf rutubetlenme, gibi sorunları görmeye arza sebeplerini gereksiz işlem yapmayı önler maliyeti minimuma indirir.

Kullanılan modern cihazlar ile önceden günler süren tamir işleri en kısa süreye düşürülerek, bir kaç saat içinde soruna çözüm bulunabilmektedir.

Malatya Tesisat Su sızdıran bölgeyi yüzeyden kameralı dedektor ile tarayıp, Atık su, Temiz su, Şebeke suyu, Kalorifer suyu eksiltmelerini noktasal olarak tespit edip profesyonelce sorunlara çözüm buluyoruz. Malatya Tesisat olarak Firmamız son çıkan teknolojileri yakından takip ederek Siz değerli Malatya Halkına haftanın yedi günü hizmet sunmaktadır. firmamız su ve kanalizasyon sektöründe çevre illere hizmet götürmektedir. Su ve kanalizasyon arıza servisimiz bulunmaktadır.

Termal Kamera Su Kaçağı Tespiti

Yapı kaplamalarında, su kaçak yada yogunlaşma ile oluşan rutubet ciddi sorunlara yol açabilir. Örneğin izolasyondaki rutubet, izolasyon kabiliyetini azaltarak, ısıtma ve/veya soğutma kayıplarına, boşa enerji tüketimine yol açar. Rutubet aynı zamanda yapısal bozukluğa neden olup, küflenmeyide hızlandırır, bunun yanında, çatıda oluşan kaçak akıntılar, bina içinin zarar veya hasar görmesinede neden olur.

Termografi veya diğer bir adı termal görüntüleme, bina kaplamalarında ıslak noktaları incelemek için kullanılan bir yöntemdir. Teşhis tekniği olarak, termografi incelenen ekipman ve yapıların görünen sıcaklıklarını iki boyutlu resim olarak tespit eder. Termal resimlerde, çatı ve duvarlarda, termal yükleme sonrasında soğuma ile oluşan, rutubet oluşumları görülebilir. Bunun nedeni ise, suyun ısı iletimi ve ısı depolamasının, bir çok yapı malzemesinden daha iyi olmasındandır. Böylece, çatının veya duvarın soğuması sırasında, ıslak alanlarda soğuma kuru alanlara göre daha yavaş olacaktır. Ortaya çıkan bu ısı farklılığı resim üzerinde “sıcak noktalar” oluşturacaktır.

Tesisat kaçakları nedir?

Tesisat kaçakları, temiz su, pis su giderleri ve ısıtma sistemi tesisatlarında oluşan hasarlar sonucu su kaçağının oluşması durumudur. Tesisatlar da oluşan hasar ve deformasyonlar sonucu tesisatta su kaçağı meydana gelecektir. Bu tatsız durum eskiden maddi ve manevi olarak yıpratıcı bir hale getirirdi.

Günümüz teknolojisine ayak uyduramayan tesisatçılar tesisat kaçaklarını bulmak için neredeyse şüphenilen tüm alanları kırmak zorunda kalır. Buna rağmen tesisat kaçağı bulunamayabilir. Çünkü tesisat kaçağından sızan su inşaat temeli içerisinde farklı alanlara yayılarak hiç tahmin edilmeyen bir noktada kendini gösterebilir.

Tesisat kaçağı var, ne yapmalıyız?

Tesisat kaçağı sorunu ile karşılaşmanız durumunda bu işleri yapan uzman tesisatçılar ile veya tesisat firmalarından yardım istemenizi tavsiye ederiz. Tesisat kaçaklarını bulmak için üretilen akustik dinleme cihazları ve bilgisayar destekli kameralı görüntüleme sistemlerini kullanan firmalardan destek almanız mantıklı bir tercih olacaktır.

Temiz su tesisatı, sıcak su tesisatı ve kalorifer tesisatında oluşan tesisat kaçakları için akustik dinleme cihazları kullanılır. Tesisatta kaçak kendini yine belli etmez ise tesisata basınç uygulanır ve bu şekilde kaçak tekrar aranır.

Pis su diye de bilinen pimaş hattı ise kameralı görüntüleme cihazları ile kontrol edilerek çatlama, çökme, tıkanma ve diğer sorunlar gözlemlenerek pis su tesisatındaki kaçak tespit edilir.

Firmamız tesisat kaçaklarını bulmak için özel üretilen cihazları kullanmaktadır. Eğer siz de bu durumla karşılaştıysanız bizi arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz. Aynı gün içerisinde servis ekiplerimiz adresinizde olur. Böylece tesisatta oluşan kaçağın noktasal tespiti yapılarak sizi büyük dertten kurtarmış oluruz.

Tesisat kaçakları neden olur?

Tesisat kaçaklarının oluşmasının birçok nedeni olabilir.

Temiz su tesisatı için;

  • Şebeke hattından gelen su basıncının aniden artması
  • Tesisata döşenen pvc borularının imalat hatası sonucu
  • Tesisat döşenirken tesisatçının boru kaynak yerlerini düzgün yapamaması

Pis su tesisatı için;

  • Pimaş hattında çatlama veya çökme
  • Boru ek yerlerindeki contaların işlevlerini yitirmeleri
  • Gider tesisatının tıkanması
  • Tıkanıklık için lavabo açıcı vb. kimyasalların kullanımı sonucu tesisatın zarar görür

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. I am truly thankful to the owner of this web site who has shared this fantastic piece of writing at at this place.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Tesisat Sorunlarınız İçin Arayınız