0422 324 84 94 - 0533 764 29 30
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kırılan Musluk Nasıl Çıkarılır

15 kez görüntülendi
Kırılan Musluk Nasıl Çıkarılır

Kırılan Musluk nasıl çıkartılır

Malatya Tesisat olarak Öncelikle evinizde başınıza gelebilecek tesisat sorunların başına musluk kırılması gelmektedir, eger gece belli bir saatte olmuşsa Tesisatcıda bulamadıysanız bir demir testere agzının pense yardımı ile uc kısmından 5 cm kadar bir tarafını kırın bunun sebebi duvar içerisinde kırılan muslugun parçasını kesmek için kulllanmamız gerekli saat 6 yönüne ve 12 yönüne altlı üstlü kesmeniz gerekmelidir.

Kırılan musluğun içerde kalan dişlerinin olduğu yere, çapı kurtaracak keskiyi sıkıştıracaksınız,Sıkışan keskiyi diş açma yönünde, boru anahtarı vb. yardımcı elemanlarla çevirerek çıkaracaksınız.Eğer bu şekilde çıkaramıyorsanız içerde kalan dişleri kırmanız gerekyor, kırarken tesisat bağlantısının yapıldığı iç dişli dırsek veya nipel e zarar vermemeniz lazım. Biraz ince işçilik yapıp uğraşıp keski ile içerde kalan dişleri kırarak çıkaraabilirsiniz.

 

Musluk kırıldı, taharet musluğu içinde kırıldı,muslukcu,kırık musluk nasıl sökülür, kırılan dişin kökü nasıl çıkarılır, sıkışan musluk nasıl sökülür, taharet musluğu kırıldı, kırılan vida nasıl çıkarılır, kırılan musluk kökü nasıl çıkarılır, aç kapa musluk tamiri, musluk değiştirirken kırıldı, banyo bataryası göbek tamiri nasıl yapılır.dibinden kırılan musluk.Su tesisat tamir

Musluk Tamiri
Musluk tamiri nasıl yapılır?

Musluk  kırıldı Tamiri

Musluk tamiri musluğun üzerindeki tapa çıkartılır daha sonra metal olan başlık kısmı yukarı doğru çekilir sarı metel olan kısıma anaktar takılarak sağa doğru cevrilir vida yerinden söküldükten sonra musluk conta kısmı nın üzerinde ufak bir vida göreceksiniz bu vidayıda pense yardımıyla sökün sökülen eski musluk contası yerine yenisini takın ve aynı sistemle montajı tekrar yapın işlem süresi yaklaşık 5 dk zamanınızı alır .

Batarya Tamiri

Musluk bataryasını tamir etmek için öncelikle bataryanın üzerindeki kırmızı, mavi tapayı sökmeniz gereklidir tapanın altında alyanlı vida bulunmaktadır alyanı söktükten sonra batarya kolunu yukarı doğrı cekin açma kapama başlığını söktükten sonra içindeki kartüşü göreceksiniz onu ingiliz anaktarı ile saat 12 ters yönüne doğru sökülmektedir cıkarılan parcanın yerine aynı marka kartuş takınız bu işlem yaklaşık 10 dk sürmektedir. Malatya’da acil tesisatçı Arıyorsanız Detaylı bilgi için Tıklayın 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Tesisat Sorunlarınız İçin Arayınız